Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İZNİK DSİ TESİSLERİNDE EGİTİM SEN SEMİNERİ
İZNİK DSİ TESİSLERİNDE EGİTİM SEN SEMİNERİ
Eğitim Bir Sen Bursa Şubesi 30 Ağustos Cuma - 01 Eylül Pazar tarihleri arasında İznik DSİ tesislerinde 3 günlük teşkilat eğitim semineri düzenledi.
03 Eylül 2013, 22:50

  Eğitim Bir Sen Bursa Şubesi 30 Ağustos Cuma - 01 Eylül Pazar tarihleri arasında İznik DSİ tesislerinde 3 günlük teşkilat eğitim semineri düzenledi.

  Genel başkan yardımcısı Murat Bilgin’in de katıldığı seminere şube yönetimi, ilçe yönetimleri ve kadınlar komisyonu üyeleri katıldı. Eğitim Bir Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker yaptığı açılış konuşmasında seminer çalışmaları hakkında bilgi vererek sendikal hedefler konusunda açıklamalarda bulundu. Değerler ekseninde sendikacılık yapmak bizim her zaman ki hedefimiz ancak bu yıl planlamalarımızı Bursa’da yetkiyi almak üzere yapıyoruz” dedi.

  Eğitim Bir Sen semineri, Genel Başkan Yardımcısı Murat Bilgin'in açılış konuşmasıyla başladı. Bilgin, konuşmasında "Orta Doğu'da Müslümanlara karşı yapılan mezalimler, kılık-kıyafet yasası, toplu sözleşme, ve emekli maaşlarına deyindi. Eğitim Bir Sen Bursa Şubesi temsilci ve üyelerinin katıldığı seminerde konuşan Bilgin, özellikle Orta Doğu'da ve Dünya üzerinde ki Müslümanlara yapılan zulme karşı basının sessiz kalmamasını istedi. Bilgin şöyle devam etti; "Irak'ta 2 milyona yakın insan öldü. Şimdi Suriye'de ölüyor, Mısır'da, Pakistan'da Afganistan'da, hatta Doğu Türkistan'da ölüyor, ama kimsenin sesi çıkmıyor. Ölenler kimlerdir, kimse merak etmiyor mu, bunları Allah yaratmadı mı, İslam Dünyası'nın içinde bulunduğu durumu buradan net olarak görebiliyoruz. 10 yılda 3 milyon insan ölmüş kimsenin sesi çıkmıyor" dedi.

 'ABD'DEN MEDET BEKLİYORUZ'

  Bilgin, Esad rejimine karşı ABD'den medet bekleniyor diyerek, "Suriye'de zalim Esad rejimine karşı Suudi Arabistan ve Katar, bizlerle beraber ABD'den ve Avrupa'dan medet bekliyoruz, müdahale etse de bizi bu sıkıntıdan kurtarsa. Yine aynı şekliyle aynı Suudi Arabistan ve Katar, Mısır'da ki darbecileri destekleyen aynı Avrupa, ABD ve İsrail, yumuşaktan tehdit edince darbecileri arkasında duran, Suud Kralı diyor ki; "Avrupalılar, para vermese de olur. Müslümanlar, zengindir gerekeni yaparlar." 3 milyon insanın neden öldüğünü buradan çok net görebiliyoruz. Yüz yıldır bu coğrafyayı sömürenlerden bugün bizim çocuklarımız öldürülmesin diye medet bekliyoruz. Biz medeniyetin bakiyesiyiz. Biz sıfırdan kurulmuş bir devlet değiliz. İslam coğrafyasında 700-800 yıldır medeniyet geleneğimiz var. Ama biz ölüyoruz" dedi.

  'ZULME KARŞI AYAĞA KALKACAĞIZ'

   Bu zulme karşı ayağa kalkmanın payını biz de ödemeliyiz diyen Genel Başkan yardımcısı Mustafa Bilgin, " 700 bin memur sen üyesi var. Ne yapacak memur sen diye soranlara, rutin çalışmaları dışında gerçek anlamda İslam Dünya'sında ki bu zulmün sona erebilmesi için Türkiye'nin ayağa kalkması için çaba göstermesi lazım. Oradan da Türkiye İslam Dünya'sını ayağa kaldırması lazım. Yol haritamızı böyle çizeceğiz" dedi.

  BM ÖNÜNDE EYLEM VAR!

  Bilgin, "protesto etmediğimiz tek kurum olan sözde Birleşmiş Milletler Ankara Temsilciliği önünde büyük bir protesto ve basın açıklaması yapacağız. Dünyadaki olaylara karşı hem Eğitim Bir Sen, hem Memur Sen olarak, net tutumlar sergiledik. Hiç yan çizmedik yalpalamadık" dedi. Bilgin, sıcak gelişme olarak nitelediği toplu sözleşme konusuna da değindi. Bilgin, " Ağustos ayı içerisinde toplu sözleşme görüşmelerini tamamladık. Peki ne oldu bu sürede. Eğitimciler, yüzde yüz kazançlı çıktılar. Sendikalı bir öğretmenin 2014 yılı maaşı için net 278 TL aldık. Ortalama yüzde 14 net zam demek. Peki başka ne aldık. Son 10 yılda ki bizim maliyemiz çok cimri, özelliklede memurlarına karşı. Taban aylık zammı için. Biz buna da 175 TL zam aldık. Netinin 123 TL olmasının dışında, 1 Ocak 2014'de emekli olacak bütün devlet memurları, emekli ikramiyelerine 5 bin 250 TL zam almış oldu. Ne demektir bu 33 bin lira emekli ikramiyesi alan bir devlet memuru, 1 Ocak 2014'ten itibaren 38 bin 250 TL ikramiye alacak. 3 defa daha taban aylığa zam yapın ortalama 50 bin liraya gelir emekli ikramiyesi. Şimdi bunun devlete maliyeti her bir memur için 210 TL. Bunun dışında emekli öğretmenlerimiz, net yüzde 12 zam aldılar. Kamunun mazlumları olarak bilinen 4C'li arkadaşlarımız, yaklaşık yüzde 50 net zam aldılar" dedi.

  KILIK-KIYAFET YASAĞI

  Kamu ve Kurumlardaki yasağa da dikkat çeken, Bilgin, "Ben buna Yüz yıllık utanç yasağı diyorum. İnşallah önümüzde ki 2 Kasım günü bu kalkacak. Yıllarca emek veren ve bunun çivisini de yerinden söken yine Eğitim Bir Sen ve Memur Sen'dir. Bu çivinde çıkmasına az kaldı. Bu yüz yıllık yasak mazlumdan yana çözülmüş olacak" dedi.

 KocaeliDerince Nüfus Dairesinden almış olduğum nüfus cüzdanım kaybettim. Hükümsüzdür. Furkan AKBÜTÜN

Bu haber 6858 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

Ertuğrul Öngül Ertuğrul Öngül
AKLA KARAYI AYIRT EDEMEZ OLDUK
Mehmet KARAGÖZ Mehmet KARAGÖZ
CANAVAR KİM?
Gülsima BULUT Gülsima BULUT
ÇARŞI ADALETSİZLİĞE, HAKSIZLIĞA KARŞI
Seher Öngül Seher Öngül
KUDÜS'E VARIŞ
Aydın Yeşil Aydın Yeşil
SENİN
İsmet ERTÜRK İsmet ERTÜRK
OKUL MÜDÜRÜNDEN CEVAP
Zafer BEYHAN Zafer BEYHAN
YORUM-SUZ
ali-kuzu ali-kuzu
ÇOCUĞUN EĞİTİMİ
Barış KARAKAŞ Barış KARAKAŞ
İznik Genç Kanatlar
Çağdaş ATEŞ Çağdaş ATEŞ
Gençlik Papağanlaşıyor

EN COK OKUNANLAR

SİTE ANKET

Sitemizi nasil Buldunuz ?


SİTE İSTATİSTİKLERİ

Kategori Sayısı 11
Haber Sayısı 1246
Yorum Sayısı 183
Haber Okuma 14342255
Yönetici Sayısı 17

Basın ve Yayın Gazeteler